Podnoszenie samopoczucia psychicznego dzieci poprzez wprowadzenie bogatej diety w owoce i warzywa

Najnowsze badania dowodzą, że odpowiednia zdrowa dieta, szczególnie bogata w świeże owoce i warzywa, może mieć pozytywny wpływ nie tylko na fizyczne zdrowie, ale również na stan umysłowy naszych dorastających pociech.

Za przeprowadzenie analizy odpowiadał zespół badaczy, którzy skupili swoją uwagę na prawie 9000 uczniach z 50 różnych szkół. Wyniki ich pracy wykazały istotną korelację pomiędzy rodzajem spożywanych przez uczniów śniadań i obiadów a ich dobrostanem psychicznym. To potwierdza, że to, co jemy, ma bezpośredni wpływ na nasze psychiczne samopoczucie.

Te ciekawe odkrycia są wynikiem badań przeprowadzonych przez specjalistów z University of East Anglia. Zauważyli oni, że dzieci prowadzące zdrowszy tryb życia i preferujące dietę opartą na owocach i warzywach, charakteryzują się lepszym stanem psychicznym. Opublikowane dzisiaj badanie jest pierwsze w swoim rodzaju – analizuje relacje między wyborem posiłków bogatych w owocach i warzywach a dobrostanem psychicznym uczniów w różnym wieku szkolnym na terenie Wielkiej Brytanii.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że badanie to pokazało, iż dzieci, które konsumowały co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie, osiągały najwyższe wskaźniki zadowolenia z życia i samopoczucia psychicznego. To świadczy o tym, jak ważne jest odpowiednie odżywianie w rozwoju dzieci.