Szczególny sposób na celebrowanie Dnia Dziecka: jakość spędzanego czasu z dzieciakami

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby uchronić nasze dzieci od codziennych obowiązków i dać im poczucie bycia wyjątkowymi. Szczodrze obdarujmy je naszą uwagą, nie ma bowiem prezentu cenniejszego niż czas spędzony z rodzicami. Zamiast poświęcać ten dzień pracy, przeglądaniu internetu czy czytaniu zaległych książek, skupmy się całkowicie na naszych maluchach.

Planując ten wyjątkowy dzień, warto mieć w zanadrzu kilka pomysłów, które dadzą radę zarówno wtedy, gdy za oknem świeci słońce, jak i kiedy pogoda jest deszczowa. Nie dajmy się zwieść prognozom pogody na dłuższą metę – przecież jak mawiają doświadczeni górale, nawet w czerwcu może pokryć nas śnieg. Mimo wszystko, przyjmijmy optymistyczny punkt widzenia i planujmy działać z założeniem, że pogoda będzie sprzyjać nam.

Zorientujmy się, jakie atrakcje dla dzieci oferuje nasza okolica na ten dzień. Zamiast wybrać centrum handlowe, postawmy na aktywność na świeżym powietrzu – może to być udział w warsztatach, albo rodzinny rajd rowerowy. Jeśli nie ma takiej imprezy w naszej okolicy, zorganizujmy ją sami! Z pewnością mamy swoje ulubione miejsce na piknik – możemy tam zabrać dzieci.

Przygotujmy wspólnie z naszymi pociechami ulubione przekąski – domowe muffinki z truskawkami, ciasto orzechowe, smaczne kanapki, dużo owoców i prawdziwą lemoniadę z cytryn. Nie ważne, gdzie się znajdujemy – nad stawem, jeziorem czy w lesie, parę godzin spędzonych na kocyku, delektując się pysznymi daniami i bawiąc w piłkę na pewno będą niezapomniane. Możemy również wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową – dzieci mogą wybrać miejsca, które chciałby odwiedzić po drodze.