Techniki przeciwstarzeniowe: różnorodność masaży anti-aging na świecie

Starzenie się, zauważalne przede wszystkim na skórze twarzy poprzez powstawanie zmarszczek mimicznych, jest zjawiskiem nieuniknionym. Istnieją jednak metody, które pozwalają opóźnić ten proces i jedną z nich są masaże anti-aging. Dzięki regularnym i cyklicznym sesjom masażu, można utrzymać młodzieńczy wygląd skóry przez dłuższy czas.

Masaże przeciwstarzeniowe są wielorakie. Jeden z nich, stworzony przez dr. Piątkowskiego, to masaż liftingujący twarzy. Poprzez zastosowanie stanowczych ruchów podczas masażu, poprawia się sprężystość mięśni i ich ukrwienie. Masażysta dokładnie obserwuje ekspresję twarzy podczas zabiegu, co pozwala mu indywidualnie opracować każdą zmarszczkę. Pozwala to na lepsze zrozumienie nawyków mimicznych klienta, które wpływają na powstawanie zmarszczek i napięć mięśniowych.

Kolejnym rodzajem masażu anti-aging jest masaż higieniczno-kosmetyczny Kartamiszewa i Arnolda. Ten rodzaj masażu uwzględnia anatomię i fizjologię mięśni, a także naczyń krwionośnych. Przed rozpoczęciem masażu, obszar szyi i ramion jest wstępnie opracowywany, co zwiększa ukrwienie i relaksuje skórę twarzy. Zabieg jest dostosowywany do stopnia elastyczności mięśni i skóry – jeżeli są one wiotkie, masaż wykonuje się delikatnie.

Wietnamski masaż twarzy Dien Cham wykorzystuje elementy akupunktury i refleksologii w walce z oznakami starzenia. Techniki masażu pomagają wspierać zdolności organizmu do samouzdrawiania, zapobiegać chorobom i poprawiać samopoczucie. Masaż ten usuwa blokady hamujące swobodny przepływ energii życiowej, co sprawia, że twarz po zabiegu wygląda młodziej i bardziej świeżo.

Japoński masaż twarzy to kolejna technika anti-aging, opracowana przez dr Hidemi Morimasa. Zabieg łączy innowacje w kosmetyce i medycynie z tradycjami Wschodu. Podczas masażu obszar pracy masażysty obejmuje nie tylko twarz, ale również całą głowę, szyję, dekolt, ramiona i plecy. Dzięki trójwymiarowej pracy dłoni masażysty osiągane są efekty liftingujące i ujędrniające.

Japoński lifting twarzy to technika wykorzystująca pałeczki żadowe i shiatsu. Żady, takie jak nefryt i jadeit, są naturalnymi kamieniami młodości znanymi na Dalekim Wschodzie, zwłaszcza w Chinach. Wykorzystanie kamieni żadowych podczas masażu posiada liczne korzyści dla skóry, takie jak: redukcja zmarszczek i bruzd, zmniejszenie tzw. worków pod oczami, poprawa mikrokrążenia krwi czy zamknięcie porów dzięki chłodnemu działaniu żadu. Japoński lifting twarzy składa się z trzech etapów: ruchy głaszczące, uciski palcami (shiatsu) oraz wykorzystanie wałeczków żadowych z nefrytu i jadeitu.

Na koniec warto wspomnieć o odmładzającym masażu hormonalnym, który łączy różne wschodnie techniki masażu przeciwstarzeniowego. Zabieg obejmuje twarz, dekolt, plecy, dłonie, stopy i okolice przedramienia. Masażysta skupia się na rozgrzaniu stóp i okolicy krzyżowo-lędzwiowej, uwzględniając przy tym punkty akupresury. Masaż ten wpływa korzystnie na pracę całego organizmu, harmonizuje pracę hormonów, poprawia funkcjonowanie organizmu, wspomaga krążenie, odmładza poprzez pobudzanie produkcji kolagenu i działa odprężająco.