Triumfatorka rankingu WTA, Iga Świątek, korzysta z zasłużonego odpoczynku na wakacjach

Iga Świątek, 22-letnia triumfatorka prestiżowych zawodów WTA Finals i liderka rankingu WTA, skończyła sezon tenisowy z ogromnym sukcesem. Teraz jej czas na zasłużony odpoczynek od intensywnego rywalizowania na korcie.

Miniony sezon był dla Igi naprawdę owocny. Wygrała sześć turniejów głównego cyklu, w tym także wielkoszlemowy Roland Garros oraz renomowany WTA Finals 2023. Do ostatnich chwil sezonu walczyła o pozycję liderki w rankingu WTA, co udało jej się osiągnąć. Po zakończeniu Turnieju Mistrzyń w Meksyku, Iga pożegnała się z tenisem na jakiś czas, aby móc odpocząć po długim i intensywnym sezonie.

W piątek, Świątek podzieliła się ze swoimi fanami relacją ze swojego odpoczynku na Instagramie. Pokazała na zdjęciach jak relaksuje się pod palmą. Na jednym ze zdjęć można było zobaczyć również jej ojca, Tomasza, który towarzyszy córce na wakacjach.

Nie jest dokładnie wiadomo, gdzie Iga postanowiła spędzić swój urlop, ale na zdjęciach widać, że miejsce wydaje się być ciepłe i klimatyczne. Taki spokojny odpoczynek na pewno pozwoli jej naładować baterie przed rozpoczęciem przygotowań do nadchodzącego sezonu.

Kibice szybko zareagowali na wspólne zdjęcie Igi ze swoim tatą. W komentarzach można było przeczytać wiele miłych słów i życzeń, jak „Dumny tata, który odwalił kawał dobrej roboty”, „Cudownego odpoczynku. Niech to będzie piękny czas spędzony z najbliższymi”, czy „Udanego wypoczynku i czasu rodzinnego”.

Warto dodać, że Świątek powróci do zawodowego tenisa na przełomie grudnia i stycznia podczas drugiej edycji turnieju United Cup. Zanim jednak to nastąpi, weźmie udział w pokazowym turnieju World Tennis League w Abu Zabi, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.