Wybieramy najlepszy krem przeciwzmarszczkowy – pytania i odpowiedzi

Zainteresowanie tematem piękna, zdrowia i młodości skłania naukowców do nieustannej pracy nad odkrywaniem skuteczniejszych metod powstrzymywania procesu starzenia skóry. W efekcie ich wysiłków, powstają nowe formuły kosmetyków przeciwdziałających oznakom starzenia, w tym kremy przeciwzmarszczkowe.

Proces starzenia skóry to konsekwencja przebiegu czasu, która ma miejsce bez względu na nasze życzenia. Rozpoczyna się zazwyczaj w okolicach 25.-30. roku życia, stanowiąc idealny moment do wprowadzenia działań profilaktycznych.

Starzenie skóry jest efektem interakcji wielu czynników, zarówno tych wewnętrznych, na które mamy niewielki wpływ, jak i tych zewnętrznych, przed którymi możemy się skutecznie bronić. Naturalnym rezultatem tego procesu są drobne niedoskonałości skórne: linie, bruzdy czy zmarszczki mimiczne lub statyczne. Mogą mieć one charakter powierzchowny (do 0,05 mm głębokości) lub głębszy.

Opóźnienie pojawiania się zmarszczek to możliwa do osiągnięcia misja. Klucz do sukcesu stanowi kompleksowa pielęgnacja skóry, zawierająca stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, które nie tylko hamują powstawanie nowych zmarszczek, ale też spłycają już istniejące.

Ważnym elementem strategii anty-agingowej są działania profilaktyczne, wśród których warto wymienić:
chronienie skóry przed słońcem poprzez używanie kremów z filtrami UV i unikanie ekspozycji na słońce w godzinach szczytowej aktywności słonecznej, zaniechanie korzystania z solarium;
odrzucenie nałogu palenia tytoniu;
utrzymanie aktywnego stylu życia;
dbanie o dietę bogatą w płyny (najlepiej wodę), warzywa, owoce oraz produkty zawierające minerały i witaminy (szczególnie A, B, C, E i NNKT).