Zaskakujący krok tenisistki Igi Świątek – ambasadorstwo luksusowej marki kosmetycznej

Iga Świątek, znana przede wszystkim jako utalentowana tenisistka, zdecydowała się na nietypowy krok w swojej karierze. Ogłosiła niedawno, że rozpoczyna współpracę z jednym z gigantów w świecie kosmetyków – Lancôme. W związku z tym powstało specjalne zdjęcie promocyjne, na którym Iga prezentuje się w niecodziennym dla siebie wydaniu – z czerwonymi ustami. To wyjątkowe ujęcie jest zupełnie odmienne od tego, które znamy ze spotkań tenisowych.

Parfum Idôle od Lancôme towarzyszył Iga Świątek od czasu nastoletnich lat, kiedy to otrzymała go w prezencie. Ten fakt przyczynił się do stworzenia silnego sentymentu do marki. Już od dawna marzyła o możliwości współpracy z firmą kosmetyczną, która da jej szansę na pełniejsze celebrowanie kobiecości i bawiącą się swoim stylem. Teraz ma okazję wykraczać poza sportowe ubrania i stać się jedną z ambasadorek Lancôme, obok takich gwiazd jak Zendaya czy Julia Roberts.

Współpraca Igi Świątek z Lancôme to nie tylko promocja kosmetyków. Tenisistka jako ambasadorka will be involved in a unique project – „Write Your Future”. Ten globalny projekt społeczny marki ma na celu walkę z nierównościami poprzez edukację. Program realizowany jest w ponad 25 krajach, we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. W 2024 roku wystartuje także w Polsce, pod hasłem „Bądź autorką swojej przyszłości”. Będzie skierowany przede wszystkim do młodych kobiet na wczesnych etapach kariery, a jego celem będzie zmniejszanie luki w możliwościach w dostępie do rynku pracy.

Nie da się ukryć, że taka współpraca jest niezwykle inspirująca. Iga Świątek, jako pierwsza przedstawicielka świata sportu, która została ambasadorką Lancôme, pokazuje jak bardzo różne światy mogą się ze sobą łączyć i tworzyć coś wyjątkowego.