Bartek Królik powraca na scenę muzyczną z nowym albumem "14"

Wiele lat po sukcesie swojej debiutanckiej solowej płyty „Pan od muzyki” oraz godnym uznania krytyków projekcie Spoken Love, Bartek Królik wraca na muzyczną arenę. Tym razem wprowadza nas w zupełnie nowe rejony swojego artystycznego wyrazu. Na albumie o nazwie „14” prezentuje on unikalne piosenki na trydne czasy.

Królik, za pomocą wokalu, podgrzewa samotne serca, a swoim house’m i nu disco podsyca energię na dancefloorach. Wszystko to łączy się w harmonijny „Opus Danse”, gdzie utwory płynnie przechodzą jeden w drugi. W tym muzycznym przedsięwzięciu artysta nie był sam – do współpracy zaprosił innych cenionych muzyków, którzy zostawili swój ślad na płycie poprzez krótkie wokalizy lub całe zwrotki.

Swoje głosy udzielili tacy artyści jak Błażej Król, Karolina Szafrańska czy Udoo. Całość jest przyprawiona smakiem rezygnacji i nadziei, stanowiąc jednocześnie protest przeciwko algorytmizacji rzeczywistości. Album „14” to uczucie bycia jednocześnie przegranym i bohaterem swojego czasu.

Zapowiedzi koncertów Bartka Królika sugerują, że będą one pełne energii, tańca i uwolnienia. Każdy z zaproszonych gości wniósł coś unikalnego do tego muzycznego doświadczenia.