Bruce Willis zakończył aktorską karierę.

Bruce Willis to słynny aktor, którego kojarzy najpewniej większość z nas. Największą popularność przysporzyły mu role w kultowych już filmach – Szklana Pułapka, Szósty Zmysł czy Piąty Element, to jedynie kropla w morzu jego wyśmienitych ról. W ostatnich latach Bruce Willis pojawiał się na ekranie znacznie rzadziej, a jeżeli już – to jedynie w niskobudżetowych filmach, które nie osiągały większych sukcesów. Z tego też względu aktor był wielokrotnie krytykowany czy wręcz wyśmiewany. Dzisiaj jednak wiemy, że aktor nie był w zwyczajnie w stanie podjąć się o wiele bardziej angażującej roli, stąd jego występy w produkcjach niskobudżetowych – wszystkiemu winna jest pogłębiająca się choroba.

Bruce Willis jest chory.

Fakt, że aktor występował w coraz to gorszych filmach, a tym samym stawał się obiektem ogromnej krytyki, jest spowodowana jego chorobą. Z tego też względu aktor oficjalnie poinformował, że kończy swoją karierę aktorską. Jak dzisiaj wiemy, Bruce cierpi na afazje.

Czym jest afazja?

Afazja to choroba, która powodowana jest uszkodzeniem części mózgu odpowiedzialnego za kontrolę mowy. Dosłownie więc oznacza to, że chory, choć dotychczas znał język i potrafił rozmawiać, teraz ma problemy choćby z wyrażeniem swoich myśli czy zrozumienia tego, co mówią do niego inni. Chory ma więc wielkie problemy, lub wręcz nie jest w stanie poprawnie się komunikować z innymi ludźmi.