Koniec śledztwa w sprawie jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć.

Jak poinformowała policja, śledztwo dotyczące zaginięcia Madeleine McCann zostanie najprawdopodobniej zakończone w tym roku. Dziewczynka urodziła się 12 maja 2003 roku w jednym z angielskich miast. Jej zaginięcie miało miejsce w 2007 roku, kiedy to wraz z rodziną udała się na wakacje do ośrodka wypoczynkowego w Portugalii. Madeleine została zostawiona przez rodziców w pokoju hotelowym, którzy udali się na kolacje wraz ze znajomymi.

15-letnie śledztwo dobiega końca.

Według nieoficjalnych doniesień, śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki ma zostać zakończone jesienią tego roku. Podczas śledztwa, brytyjska policja współpracowała ze stroną portugalską oraz niemiecką, bowiem jednym z głównych podejrzanych był i jest obywatel Niemiec, który w przeszłości był już skazany za pedofilię.

Podejrzani.

Christian B. nie przyznaje się do winy, jednak władze niemieckie nie mają żadnych wątpliwości, że to właśnie on stoi za porwaniem i – potencjalnie – zamordowaniem Madeleine McCann. Zebrane dowody w tej sprawie musiały się jednak okazać niewystarczające, skoro brytyjska policja planuje zakończyć śledztwo w tej sprawie. Christian B. obecnie odbywa karę 7 lat pozbawienia wolności za gwałt, który dopuścił się na 72-letniej Portugalce. Całe śledztwo przez ponad 15 lat trwania wygenerowało ogromne koszty dla policji brytyjskiej, które liczone są w milionach funtów. Najpewniej właśnie to było głównym powodem dla podjęcia takiej decyzji. Strona brytyjska zaznaczyła jednocześnie, że śledztwo może zostać ponownie otwarte w przyszłości, jeżeli pojawią się jakiekolwiek, nowe dowody.