Gitara Kurta Cobaina osiągnęła zawrotną sumę na aukcji

Nieżyjący już Kurt Cobain, wokalista i współzałożyciel zespołu Nirvana, wciąż ma wielu fanów na całym świecie. Pomimo upływających lat od daty wydania poszczególnych albumów, te nadal potrafią trafiać na szczyty list przebojów. Nie dziwi więc, że wszelkie pamiątki po muzyku, będącego istną ikoną gatunku muzycznego grunge, są cenione przez kolekcjonerów. Jednak cena, za jaką sprzedana została gitara Cobaina, wręcz oszałamia.

Kurt Cobain.

Cieszący się ogromną popularnością muzyk zdawał się korzystać z życia, które było jednak dosyć burzliwe, kontrowersyjne i nierzadko wypełnione narkotykami. Małżeństwo z liderką zespołu Hole, Courtney Love, nie sprawiło, że muzyk wyszedł na prostą. Wiele osób wręcz otwarcie zarzuca Courtney, że jej relacja z Kurtem przyczyniła się do pogłębienia jego uzależnienia od heroiny, pogarszającego się stanu zdrowia, depresji i samobójstwa. Sam Kurt jednak z narkotykami związany był już od lat młodzieńczych, bowiem cierpiał na silne i chroniczne bóle brzucha, których lekarze nie byli w stanie zdiagnozować. Jak twierdził, zażywał narkotyki, gdyż te przynosiły mu ulgę i wybawienie od bólu.

Niemal 20 milionów złotych za gitarę Cobaina.

Wystawiona na sprzedaż gitara Kurta Cobaina została sprzedana podczas aukcji w Nowym Jorku. Nabywca zapłacił za nią aż 4,5 miliona dolarów, a więc niemal 20 milionów złotych. Ta konkretna gitara posłużyła do wykonania teledysku „Smells Like Teen Spirit”. Organizatorzy akcji nie kryją swojego zaskoczenia, gdyż nie spodziewali się, że przedmiot osiągnie tak zawrotną kwotę. Nowym nabywcą gitary Kurta Cobaina stał się amerykański miliarder Jim Irsay.