Ile zarabiają polscy prezenterzy? – kwoty są oszałamiające

Nie ma co ukrywać, że bycie prezenterem telewizyjnym to dosyć specyficzne zajęcie, w którym odnaleźć się może jedynie garstka osób. Wraz z obowiązkami czy presją, jak się jednak okazuje, idą w parze także ogromne wręcz zarobki. Ile zarabiają najpopularniejsi polscy prezenterzy? Lepiej usiądź, bowiem kwoty mogą zwalić z nóg!

TVP.

Na wysokość swoich pensji nie mogą narzekać prezenterzy telewizyjni związani ze stacją TVP. Oczywiście, droga do sukcesu bywa kręta i wymaga wielu poświęceń, toteż nie wszyscy są w stanie osiągnąć tak zawrotne zarobki już na samym starcie. Jednak największe gwiazdy tej stacji mogą liczyć na lukratywne wynagrodzenie. Najbardziej znana prezenterka TVP, a więc Danuta Hołecka, może pochwalić się miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości ponad 40 tysięcy złotych. Nieco mniej, bowiem 25 tysięcy, zarabiać ma Michał Rachoń. Podobne zarobki otrzymywał także Adrian Klarenbach, który – co prawda został zwolniony ze względu na skandal z jego udziałem – jednak powrócił już do łask stacji, gdzie prowadzi własny program. Na pieniądze narzekać nie może także Jarosław Jakimowicz, którego godzina na wizji miała przynosić mu dochód w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

TVN.

Według udostępnionych informacji najwyższym wynagrodzeniem może pochwalić się Piotr Kraśko, który od wielu lat związany jest ze stacją TVN. Jego zarobki oscylują bowiem w okolicach ponad 70 tysięcy złotych miesięcznie. Prezenter, w ostatnim czasie, miał jednak sporo problemów z prawem – mowa tutaj o unikaniu płacenia podatków czy prowadzeniu pojazdu bez posiadania uprawnień.