Kłopoty księcia Karola – następcy brytyjskiego tronu

Królowa Elżbieta II twardo trzyma się tronu, na którym to panuje od 70-lat. Właśnie w tym roku obchodzony był Platynowy Jubileusz jej panowania. Problemy zdrowotne 96-letniej monarchini wciąż jednak narastają, toteż stara się przekazać możliwie jak najwięcej swoich obowiązków następcy tronu – księciu Karolowi oraz księciu Williamowi, który to jest drugi w kolejce do odziedziczenia władzy. Książę Karol ma jednak coraz większe problemy wizerunkowe, a wszystko to za sprawą wychodzących na światło dzienne kolejnych afer związanych z jego udziałem.

Skandale księcia Karola.

W ostatnim czasie na światło dzienne wyciekły informacje jakoby książę Karol, następca tronu brytyjskiego, miał przyjmować spore ilości gotówki od katarskiego księcia Hamada ibn Dżasima ibn Dżabr Al Saniego. Zaraz po tym pojawiły się plotki, że księciu zaproponowane miało zostać nawet obywatelstwo brytyjskie, a sam książę Karol miał aktywnie angażować się na rzecz interesów katarskiego księcia. Sytuacji nie poprawia również fakt, iż pojawiły się plotki, jakoby książę Karol miał przyjmować pieniądze od brata Osamy Bin Ladena.

Syn księcia Karola może pogorszyć sytuacje ojca.

W niełaskę opinii publicznej, jak i samej rodziny królewskiej popadł książę Harry, który jawnie odciął się od rodziny, a tym samym zrzekł się wszelkich tytułów. Wielkie kontrowersje wywołał jego udział w programie Oprah Winfrey, gdzie nie szczędził negatywnych słów na temat swojej rodziny. W kolejnych miesiącach ukazać się ma także jego książka, będąca jednocześnie pamiętnikiem.