Konflikt na Ukrainie nieustający mimo srogiej zimy – ciężkie walki w okolicach Charkowa

Chociaż trudne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, wiatr i mróz, utrudniają działania zbrojne na terenie Ukrainy, to nie są one w stanie przerwać konfliktu. Obie strony konfliktu muszą zmierzyć się z ograniczoną możliwością korzystania z lotnictwa i dronów, co jest wynikiem intensywnych zamieci i przenikliwego mrozu. W ciągu ostatniej doby, rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły atak artyleryjski na 16 lokalizacji w rejonie Charkowa, wykorzystując do tego celu niemal 400 pocisków.

Rosyjscy agresorzy celowali swoją artylerią w miasta i wsie położone w obwodzie chersońskim, który został oblężony przez pociski wystrzelone z czołgów, samolotów i dronów. Na linii frontu doszło do prób przeprowadzenia szturmu przez rosyjską armię w wielu punktach, jednak wszystkie te próby zostały skutecznie odparte przez ukraińskich obrońców.

Ukraina odpowiedziała na te ataki systematycznym ostrzałem artyleryjskim, skierowanym na terytoria kontrolowane przez Rosję. W wyniku tego działania, udało się zniszczyć magazyny paliwa i amunicji należące do rosyjskich sił zbrojnych. Celem tych działań było zdestabilizowanie sytuacji rosyjskiej armii na froncie.