Królowa Elżbieta II obchodzi 96 urodziny!

Królowa Elżbieta II to obecnie najdłużej żyjąca monarchini na całym świecie – jej rządy na tronie brytyjskim trwają już 70 lat, a wszystko wskazuje na to, że królowa będzie bić kolejne rekordy. W ostatnim czasie świat obiegły medialne doniesienia, które z całą pewnością zasmuciły fanów królewskiej rodziny brytyjskiej. Donoszono między innymi o tym, że królowa obecnie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Opublikowane jednak zdjęcia z okazji jej 96 urodzin wskazują jednak na to, że monarchini wciąż może poszczycić się dobrym zdrowiem.

Jubileuszowe fotografie królowej.

Elżbieta II wzięła udział w sesji fotograficznej wraz z dwoma śnieżnobiałymi kucykami, mającymi wystąpić podczas Królewskiego Pokazu Koni w Windsorze – sesja ta miała miejsce przed niespełna kilkoma tygodniami, a teraz fotografia została upubliczniona na profilu społecznościowym brytyjskiej rodziny królewskiej.

Platynowy Jubileusz Królowej.

W tym roku królowa Elżbieta II obchodzić będzie swoją 70 rocznicę panowania na tronie brytyjskim, co uczczone zostanie specjalnym wydarzeniem z okazji jej platynowego jubileuszu. Uroczystości związane z obchodami platynowego jubileuszu królowej zaplanowane zostały na czerwiec tego roku. Poddani jej królewskiej mości spodziewać się mogą nie tylko licznych uroczystości związanych z tym wydarzeniem, lecz także 4 dni wolnych od pracy.