Krzysztof Cugowski odmówił udziału w jubileuszowym koncercie Budki Suflera

Budka Suflera, znany zespół muzyczny, zaplanował wyjątkowe wydarzenie dla swoich wielbicieli. To nie byle jaka okazja, bowiem w 2024 roku zespół będzie obchodził swoje 50-lecie. Na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie pojawiło się zaproszenie skierowane do byłych członków grupy, wśród których znaleźli się Izabela Trojanowska i Krzysztof Cugowski.

Według informacji przekazanych przez „Super Express”, Krzysztof Cugowski nie zamierza wystąpić na scenie podczas tego ważnego dla Budki Suflera wydarzenia. Jak donosi gazeta, to oznacza definitywne zakończenie udziału tego artysty w działalności zespołu. Cugowski zdecydowanie nie wykazał zainteresowania propozycją powrotu na scenę z okazji jubileuszu swojego dawnego zespołu.

W odpowiedzi na propozycję udziału w jubileuszu, Cugowski miał jednoznacznie stwierdzić, że temat ten go kompletnie nie interesuje. Historia Budki Suflera rozpoczęła się w latach 70., kiedy to Romuald Lipko wraz z grupą kolegów, w tym z Krzysztofem Cugowskim, założył ten zespół w Lublinie. Przez lata skład Budki Suflera ulegał zmianom, a Cugowski zdążył mieć nieporozumienia z innymi członkami grupy. Jednak nie da się ukryć, że to właśnie głos Cugowskiego najmocniej kojarzy się z Budką Suflera, jest on bowiem wykonawcą takich hitów jak „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych” oraz dziesiątek innych piosenek, które zdobyły status kultowych.

W 2014 roku oficjalnie ogłoszono zakończenie działalności zespołu. Budka Suflera powróciła na scenę pięć lat później, ale już bez Cugowskiego. Niestety, w 2020 roku Romuald Lipko, jeden z założycieli grupy, zmarł po długiej walce z rakiem.