Kwas L-polimlekowy – naturalny sposób na odmłodzenie i przywrócenie objętości skóry

Chociaż Kwas L-polimlekowy nie jest typowym wypełniaczem stosowanym w medycynie estetycznej, to jednak zdobywa uznanie ze względu na swoje unikalne właściwości. Jego działanie polega na stymulacji naturalnie występującego w organizmie kolagenu, co prowadzi do zwiększenia objętości tkanek. W przeciwnym razie od standardowych preparatów, efekt odmłodzenia skóry pochodzi nie tylko z podawania preparatu bezpośrednio w głąb tkanek.

Naturalnie występujący w naszym organizmie Kwas L-polimlekowy jest syntetycznym polimerem należącym do alfa-hydroksykwasów. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych składników wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Charakteryzuje się tym, że działa inaczej niż tradycyjne wypełniacze – podawany jest w głębokie warstwy skóry, gdzie stymuluje produkcję kolagenu. Efektem tego jest stopniowe zwiększanie objętości tkanek. Jest to terapia holistyczna, która nie tylko łagodzi objawy, ale również przeciwdziała przyczynom starzenia się skóry.

Kwas L-polimlekowy jest biokompatybilny i biodegradowalny. Jest podawany jako homogeniczna zawiesina, składająca się z jałowej wody i jałowego liofilizowanego proszku kwasu L-polimlekowego. Ciekawe jest to, że nie jest on wstrzykiwany bezpośrednio do zmarszczek lub bruzd, ale w obszar, który wymaga poprawy estetycznej. Efekt wypełnienia ulega zanikowi po kilku godzinach, ponieważ woda zawarta w preparacie wchłania się całkowicie. Działanie kwasu L-polimlekowego, który pozostaje na czas określony w głębokich tkankach, to stymulacja fibroblastów do produkcji naturalnego kolagenu. Efektem tego jest stopniowe zwiększenie objętości tkanek, co prowadzi do redukcji widoczności zmarszczek, bruzd i fałd skóry.

Kwas L-polimlekowy ma także interesujące dodatkowe zastosowania. Nie tylko redukuje widoczność zmarszczek, ale również pomaga odbudować i zrekompensować utratę tkanki tłuszczowej oraz przemodelować kości. To oznacza, że działanie kwasu L-polimlekowego jest dwutorowe – przywraca objętość tkanek, co skutkuje zmianą konturu twarzy typową dla starzejącej się skóry.

Na koniec warto podkreślić, że efekty zabiegów wykorzystujących kwas mlekowy są widoczne przez okres 2 lat. Tego rodzaju metoda odmładzania skóry jest polecana kobietom, które oczekują naturalnych efektów poprawy wyglądu twarzy.