Masaż twarzy, czyli tajemnica promiennej skóry

Zabieg masażu twarzy to znana i ceniona praktyka kosmetologiczna, którą można z powodzeniem przeprowadzić zarówno samodzielnie w zaciszu domowym, jak i korzystając z usług specjalistycznych salonów kosmetycznych. Działa wprost cudownie na kształt twarzy, poprawiając jego owal, zmiękcza skórę i dostarcza jej odpowiedniej dawki odżywczych substancji. Efektem jest skóra pełna blasku i doskonale nawilżona, zwłaszcza gdy podczas masażu wykorzystuje się wartościowe olejki roślinne.

Podczas masażu twarzy wykonuje się określone sekwencje ruchów, które obejmują nie tylko twarz, ale także głowę, szyję, kark czy dekolt. Rodzaj kombinacji ruchów zależny jest od rodzaju masażu twarzy. Cieszący się rosnącą popularnością masaż Kobido składa się z takich etapów jak: dokładny demakijaż skóry, głęboki masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich, drenaż limfatyczny, niechirurgiczny lifting twarzy oraz akupresura. W trakcie tego typu masażu wykorzystuje się aż 48 różnych technik i chwytów. Masaż leczniczy twarzy, nawiązujący do technik masażu klasycznego całego ciała, obejmuje takie elementy jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wstrząsanie. Każdy z nich zaczyna się i kończy głaskaniem, które stanowi również tło dla wszystkich innych technik.

Czas trwania masażu twarzy nie powinien być krótszy niż pół godziny, ale optymalnie powinien trwać od 45 do 50 minut. Aby efekty były widoczne, warto przeprowadzać go regularnie, najlepiej raz w tygodniu przez okres od jednego do dwóch miesięcy, a następnie raz na kilka tygodni w celu utrzymania rezultatów. Masaż twarzy można bez problemu wykonywać w domowych warunkach nawet każdego dnia.

Masaż twarzy w domu możliwy jest do samodzielnej realizacji przed lustrem, preferowalnie wieczorem po demakijażu twarzy, przed snem. Warto skorzystać z olejku do masażu twarzy, który ułatwia ten proces i pozwala skorzystać z zalet aromaterapii. Po demakijażu na palce nakłada się 3-4 krople wybranego olejku roślinnego, a następnie rozprowadza się go po twarzy. Masaż rozpoczyna się od czoła i kieruje ku brodzie i szyi.

Poza standardowym masażem twarzy na bazie olejków, coraz częściej wykorzystywane są specjalne kamienie, z których najpopularniejszym jest Gua Sha. Sekwencja ruchów zaczyna się od szyi i okolic nadobojczykowych, po czym przechodzi do podbródka, szczęki, kończąc na policzkach. Kamień należy dokładnie umyć po każdym użyciu.

Masaż twarzy polecany jest każdej osobie, która pragnie zadbać o zdrowy, młody i promienny wygląd skóry. Regularne masaże pomagają zachować skórę gładką, nawilżoną, dobrze ukrwioną i odżywioną. Udowodniono, że zabiegi te, wykonane w warunkach pełnej higieny, mogą również łagodzić objawy wielu przewlekłych chorób dermatologicznych.