"Mob Wife Makeup" – Najnowszy Trend Makijażowy TikToka Wchodzi na Scenę

Na platformie TikTok ostatnio głośno zrobiło się o nowym, nieco szokującym trendzie makijażowym, wyjątkowo znanych jako „Mob Wife Makeup”. Zajrzyjmy do środka tego fenomenu i odkryjmy, co kryje się za tym gorącym trendem sezonu.

Dynamiczna społeczność TikToka jest nieskończonym źródłem nowych trendów. Mimo że zaledwie rozpoczęliśmy nowy rok, użytkownicy już postanowili ustanowić nowy standard w świecie makijażu. Ten trend, zwany „Mob Wife Makeup”, czyli makijażem w stylu „żony mafii”, zdobywa serca zarówno polskich, jak i międzynarodowych miłośników mediów społecznościowych.

„Clean girl aesthetic” – poprzedni trend powoli odchodzi w zapomnienie

Gdy spojrzymy na 2023 rok, dominował wtedy trend „clean girl aesthetic”, głównie opierający się na minimalizmie w makijażu i stylizacji. Charakterystyczne dla niego były delikatny błyszczyk na ustach oraz zaczesane do tyłu włosy – to stało się wyróżnikiem większości dziewczyn. Ale w 2024 roku wszystko się zmienia.

„Mob Wife Makeup” zdobywa serca użytkowników TikToka

Styl „clean girl” staje się coraz mniej powszechny w sieci, zastępowany przez wzory zwierzęce, futra i złotą biżuterię, które mają oddawać esencję estetyki „żony mafii”.

W świecie makijażu skupiamy się teraz na mocno podkreślonym oku oraz czerwonych ustach i paznokciach. Styl ten ma wyglądać nieco niechlujnie – jakby makijaż został wykonany na szybko. Co ciekawe, ten trend czerpie głównie inspiracje z lat 80. i 90., a dziewczyny chętnie odwołują się do stylizacji z takich filmów, jak „Człowiek z blizną” czy „Chłopcy z ferajny”.