Zdrowa cera: poradnik jak radzić sobie z obrzękiem twarzy

Wiele czynników może skutkować opuchnięciem naszej cery. Mimo że najczęściej ma to związek z nagromadzeniem płynów w naszych tkankach, wiele innych rzeczy takich jak niewłaściwe kosmetyki, niezdrowe odżywianie, a nawet choroby mogą wpływać na ten stan. Na szczęście, są różne sposoby na pokonanie problemu obrzękniętej cery.

Nasza cera może puchnąć z wielu powodów. Zniesienie płynów w ciele jest często głównym sprawcą, ale również nasz styl życia ma wpływ. Mogą to być takie rzeczy jak niedostatek snu, niewłaściwa dieta, nadmierne spożycie alkoholu, brak odpowiednich nawyków kosmetycznych jak np. demakijaż przed snem, cykl menstruacyjny, reakcje alergiczne, infekcja zatokowa lub problem z tarczycą.

Rozwiązania domowe na zredukowanie obrzęku twarzy

Jeżeli borykasz się regularnie z obrzękiem twarzy, mamy dla Ciebie kilka rad jak sobie z tym poradzić. One z pewnością pomogą Ci zwalczyć ten problem.

Zimna woda – aplikacja zimnych okładów może szybko zredukować obrzęk. Zimna woda poprawia przepływ limfy i już po kilku minutach przynosi ulgę. Masaż twarzy – ten trik jest często pomijany, a massaż obrzękniętej skóry jest wyjątkowo ważny gdy chcemy zniwelować obrzęk. Do masażu idealne będą gua sha lub jadeitowy roller.

Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji opuchniętej twarzy

Zmniejszenie obrzęku nie musi polegać tylko na stosowaniu zimnych okładów czy regularnych masaży. Jest to także kwestia odpowiedniej pielęgnacji cery. Przed snem powinniśmy dokładnie oczyścić skórę z makijażu oraz innych zanieczyszczeń, co pozwoli nam zmniejszyć poranny obrzęk.

Warto również zwrócić uwagę na tonik. Jest to produkt nieodłączny dla osób zmagających się z opuchniętą cerą. Aby poprawić jego działanie, możemy przechowywać go w lodówce i rano spryskiwać nim twarz, co pomoże nam zmniejszyć widoczną opuchliznę.

Do naszej codziennej pielęgnacji warto również wprowadzić serum. Następnie wybrać te zawierające dodatek kofeiny lub zielonej herbaty, które doskonale sprawdzą się w walce z obrzękiem. Dzięki nim, opuchlizna twarzy zostanie znacząco zredukowana.