Modna filozofia obiegu zamkniętego jako strażnik przyrody

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy podjąłeś jakiekolwiek działania na rzecz ochrony środowiska, które nas otacza? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie” lub nawet myśl o takim pytaniu wywołuje u Ciebie niepokój, to nie jesteś sam. Wielu z nas na tyle przyzwyczaiło się do negatywnych skutków społecznego konsumpcjonizmu, że na samo słowo „przyroda” reagujemy poczuciem winy. Zaskakujące może być jednak to, że często nasze codzienne wybory mają pozytywny wpływ na naturę, a my nawet o tym nie wiemy!

Jeżeli w ciągu minionego roku zdecydowałeś się na zakup czegoś poprzez Remix, to brawo! Nie tylko cieszyłeś się modą i oszczędnościami, ale również wspierałeś przyrodę. Czy zdajesz sobie sprawę, że każdy zakup odzieży używanej, zarówno w sklepie jak i online, przyczynia się do ochrony naszych cennych zasobów naturalnych? Efekt ten jest znacznie większy niż Ci się wydaje! Na przykład, noszenie sukienki z drugiego obiegu, zamiast nowej, to oszczędność niemal 12 litrów wody – tyle wypija przeciętny człowiek w ciągu sześciu dni*. Decydując się na używany płaszcz, zaoszczędzisz ilość energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia żarówki na ponad 2800 godzin/118 dni*! Dzięki temu możemy cieszyć się modą bez obciążania swojego budżetu i środowiska.

W tym roku Remix, jeden z największych sklepów internetowych oferujących modę z obiegu zamkniętego, pozwolił swoim klientom zrozumieć, jak bardzo ich zakupy przyczyniły się do ochrony przyrody. To powód do dumy, bo każde małe działanie na rzecz środowiska robi różnicę.