Niezależne podróże – najlepsze europejskie miasta do zwiedzania solo

Pojedyncza eksploracja świata to niezwykle ekscytująca przygoda, często dostarczająca więcej emocji niż podróżowanie w towarzystwie partnera czy grupy. Pytanie brzmi: które miejsca w Europie są najbardziej przyjazne dla samotnych podróżników? Odpowiedź na to pytanie przynosi ranking opracowany przez taniego przewoźnika lotniczego Wizz Air, bazujący na recenzjach z portalu TripAdvisor, zamieszczanych przez osoby decydujące się na samodzielne wojaże.

Podróże solo, choć wymagają pewnej dozy odwagi, są wyjątkowym doświadczeniem umożliwiającym swobodne odkrywanie światła według własnego rytmu i preferencji. Dla wielu z nas możliwość podróżowania samodzielnie jest czymś inspirującym i wyzwalającym i bywa świadomym wyborem, a nie wynikiem braku kompanów do wspólnego poznawania świata.

Wizz Air, jedna z najbardziej uznanych tanich linii lotniczych na świecie, przeprowadziła badania, analizując opinie solo podróżników zgromadzone na portalu TripAdvisor. Na tej podstawie stworzyła listę najatrakcyjniejszych europejskich miast dla osób podróżujących solo.

Oto zestawienie kilku spośród najbardziej polecanych miejsc do samotnej eksploracji, wraz z ich atrakcjami:

1. Rodos, Grecja
Na czele rankingu znalazło się greckie miasto Rodos, zlokalizowane na wyspie o tej samej nazwie. Aż 75% osób, które przemierzyły to miejsce bez towarzystwa, przyznało mu maksymalną liczbę gwiazdek.

2. Split, Chorwacja
Chorwacki Split to malownicze miasto o bogatej historii i zachwycających widokach na Adriatyk. Maksymalną ocenę wystawiło mu 73% samodzielnych turystów.

3. Faro, Portugalia i Stambuł, Turcja
Podium zamykają portugalskie Faro i turecki Stambuł. W obu przypadkach około 66% solo podróżników korzystających z portalu TripAdvisor przyznało im najwyższe noty.
Faro jest miejscem, gdzie można cieszyć się urokiem urokliwego miasteczka, zwiedzać historyczne kościoły czy odpoczywać na plażach Algarve. Z kolei Stambuł oferuje podziwianie imponujących meczetów, odwiedzanie tętniących życiem bazarów i poznawanie fascynującej historii.