Proces sądowy Deppa i Amber Heard dobiegł końca. Znamy werdykt!

Przez niemal siedem tygodni wszyscy uważnie śledzili proces sądowy, jaki został wytoczony przez Johnnego Deppa wobec jego byłej żony, Amber Heard. Aktor zarzucił jej przede wszystkim zniesławienie i oszczerstwa, jakie Heard rozprowadzała na jego temat na łamach wywiadów w mediach. Wiele osób uważa, że był to proces dekady – a według innych, prześmiewczo, najlepszą produkcją telewizyjną, która zgromadziła przed fotelami miliony widzów z całego świata.

Damski bokser, alkoholik i narkoman – czy aby na pewno?

Obrońcy Amber Heard starali się zdyskredytować w oczach nie tylko widzów, lecz przede wszystkim ławy przysięgłych, Johnnego Deppa. Na jaw wyszły liczne aspekty z prywatnego życia obu stron, w tym te związane z nadużywaniem alkoholu i narkotyków przez aktora. Tego rodzaju strategia nie przyniosła większych skutków, a sam Depp nie zamierzał ukrywać, że w przeszłości zdarzało mu się nadużywać wspomnianych substancji – jak sam jednak stwierdził, krzywdził tym przede wszystkim samego siebie, nigdy zaś osoby postronne. Zarówno w wersję aktora, jak i w zgromadzone dowody uwierzyli nie tylko widzowie – którzy pokochali aktora jeszcze bardziej – lecz przede wszystkim, ława przysięgłych.

Depp wygrał proces, lecz tylko częściowo.

Ława przysięgłych orzekła, że Amber Heard winna jest zniesławienia i pomówień dotyczących jej byłego partnera. Wobec tego Depp ma uzyskać odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów. Ławnicy zaznaczyli jednocześnie, że byli już partnerzy zniesławiali się nawzajem – wobec tego, Amber Heard otrzyma zadośćuczynienie w wysokości 2 milionów dolarów. Co jednak istotne, to właśnie ławnicy uwierzyli w wersję aktora, który tym samym został oczyszczony ze wszelkich zarzutów nie tylko ze strony opinii publicznej, lecz także ze strony byłej żony. Po ogłoszeniu wyroku aktor umieścił specjalne oświadczenie, w którym nie kryje swej radości. Jak mówi sam Depp, po 6 – latach kłamstw, które skrzywdziły nie tylko jego, lecz również dzieci aktora – udało mu się odzyskać dawne życie i oczyścić własne imię.