Wpływ wyboru obuwia na całościowy wygląd stylizacji

Znaczenie, jakie ma wybór odpowiedniego obuwia w tworzeniu konkretnego stylu, często bywa niedoceniane. Obuwie bowiem, może w istotny sposób przekształcić całą stylizację. Przecież zupełnie inny charakter będzie miała kombinacja koszuli i jeansów, jeśli zestawimy ją z butami sportowymi, a zupełnie inny, jeśli dodamy do niej szpilki. Oczywiście, ostateczny wybór zależny jest od specyfiki sytuacji, ale warto zdawać sobie sprawę z faktu, że każda podstawowa stylizacja oferuje wiele możliwości połączeń z obuwiem. Prawdziwa zabawa ze stylem właśnie się rozpoczyna.

Niestety, obuwie często bywa pomijane podczas doboru elementów stylizacji. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy założyć dowolne buty tuż przed wyjściem z domu, nie przywiązując do nich większej uwagi. Tymczasem, odpowiedni dobór obuwia może diametralnie zmienić cały wygląd stylizacji i nadaj jej unikalnego charakteru.

Oczywiście, wieczorową suknię najczęściej łączy się ze szpilkami, a strój treningowy z butami sportowymi. Niemniej jednak, nawet najprostszy zestaw ubraniowy oferuje wiele więcej możliwości. Jakie obuwie będzie pasować do zwykłej, codziennej bluzki i prostych spodni? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od okoliczności i indywidualnych gustów.

Jako przykład można podać stylizację składającą się z białej sweterkowej bluzki i czarnych spodni z delikatnie rozszerzanymi nogawkami. Jakie obuwie będzie najlepsze? W okresie jesieni i zimy doskonałym wyborem mogą okazać się trapery – bez względu na to, czy są czarne, brązowe czy bordo. Są one nie tylko wygodne, ale również praktyczne. Przy ich zakupie warto upewnić się, że są one wodoszczelne i posiadają wewnętrzną wyściółkę zapewniającą ciepło. Trapery nadadzą stylizacji nieformalny charakter, będą idealne na spacer po parku czy lesie.