Żegnanie zasłużonego aktora Macieja Damięckiego przez jego dzieci

Maciej Damięcki, legenda polskiego kina i teatru, odszedł od nas. Swoje smutne wieści podzieliły się w sieci córka aktora, Matylda Damięcka, oraz syn, Mateusz Damięcki.

Niestety, Maciej Damięcki odszedł w wieku 79 lat. Smutną wiadomość o śmierci ojca przekazali w mediach społecznościowych jego dzieci – Matylda i Mateusz Damięccy. Nie ujawniono jeszcze przyczyn jego odejścia.

Graficzka i wokalistka Matylda Damięcka, prowadząca na Instagramie profil thegirlshofellonearth, wyraziła swój żal po stracie ojca za pośrednictwem swojej sztuki. Udostępniła rysunek przedstawiający twarz Macieja Damięckiego z dodanym wezwanie „Pa, tatku”. Jedyny tekst towarzyszący tej publikacji to ekspresyjne „tato”.

Tak serdeczny hołd dla zmarłego aktora skłonił wielu do wyrażenia swojego współczucia. „Bardzo, bardzo mi przykro. Praca na scenie z Maciejem to była niezwykła przygoda, podobnie jak rozmowy o sztuce i życiu, a jazda z Nim samochodem to już osobny rozdział. Wielki smutek dla nas którzy go znaliśmy i dla polskiej kultury. Do zobaczenia, Mistrzu” – wyznał Krzysztof Ibisz. „Wyrazy współczucia i kondolencje dla całej Rodziny. Bardzo mi przykro” – dodała Olga Bołądź. Wielu innych, takich jak Anna Dereszowska, Magdalena Lamparska, Mateusz Janicki czy Elżbieta Romanowska, również wyraziło swoje wsparcie dla rodziny Damięckich.