dzieci CIA

Czy CIA eksperymentowało na dzieciach?

Jakiś czas temu duńska telewizja wyemitowała film dokumentalny „Poszukiwanie siebie” Per Wennicka. Produkcja opowiada historię dzieci, które w latach sześćdziesiątych były poddawane eksperymentom przez Amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą, czyli CIA.

CIA wykorzystało aż 311 sierot!

Per Wennick przyznaje, że jego film opowiada nie tylko jego historię. Według autora szokującego filmu dokumentalnego CIA do swoich eksperymentalnych badań w latach sześćdziesiątych wykorzystało aż 311 duńskich dzieci przebywających na stałe w domach dziecka. Były one w różnym wieku. Najmłodsze z nich miały około 4 lat, a najstarsze 14. Per Wennick został ofiarą tego tajnego projektu Amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej w wieku 11 lat. Obiecywano mu wtedy przygodę życia, za którą otrzyma 16 koron kieszonkowego. Młody wtedy chłopak nie miał pojęcia, co go czeka, jednak wizja dodatkowych pieniędzy skusiła go i podjął się zadania. Wennick został wykorzystany przez CIA do badań na temat wpływu genów oraz środowiska na rozwój schizofrenii.

Dzieci, w tym Per Wennicka, zaprowadzono do piwnicy jednego z duńskich szpitali. Sieroty przypięte do krzesła miały podpinane elektrody do kończyn oraz serca. Ponadto przez słuchawki puszczano im przenikliwe głośne dźwięki. Badania autora filmu trwały wiele lat. Wennick wspomina, że ostatni eksperyment miał miejsce, gdy ten był już 24-letnim młodym mężczyznom. Nigdy nie dowiedział się, czemu miały służyć te testy.

Badania nt. schizofrenii nie były jedyne

Per Wennick wpadł na pomysł nakręcenia filmu „Poszukiwanie siebie” w roku 2018 roku. Wtedy to natknął się na amerykański film dokumentalny opowiadający o tajnym eksperymencie CIA. Badania dotyczyły wówczas trojaczków. Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza rozdzielała rodzeństwo i każde z dzieci umieszczała w domu z innej warstwy społecznej. Był to impuls dla Per Wennicka. Udał się on do archiwów i w ten sposób powstał film o tajnych eksperymentach Amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Jeden komentarz w temacie “Czy CIA eksperymentowało na dzieciach?

Dodaj komentarz