Iga Świątek tenis

Iga Świątek w półfinale Australian Open!

Najlepsza polska tenisistka – Iga Świątek po raz pierwszy w swojej karierze sportowej awansowała do półfinału Australian Open. Mecz ćwierćfinałowy z Kaią Kanapi trwał aż 3 godziny.

Iga Świątek przegrała pierwszego seta w ćwierćfinale

Dla naszej tenisistki już samo awansowanie do ćwierćfinału było największym osiągnięciem w karierze. Jednak Iga Świątek nie zamierzała na tym poprzestać. Bardzo chciała dostać się do półfinału wielkoszlamowego Australian Open. Niestety pierwszy set meczu z Estonką Polka przegrała 4:6. Na szczęście kolejne dwa sety należały do Igi Świątek. Wykazała się ona nie tylko większą siłą i wytrzymałością od swojej przeciwniczki, lecz także lepiej potrafiła utrzymać nerwy na wodzy. W związku z tym nasza tenisistka wygrała z radzącą sobie świetnie w turnieju tenisowym Kaią Kanepi z Estonii.

Kto zagra w półfinale Australian Open?

Półfinał wielkoszlamowego turnieju tenisowego Australian Open, który odbędzie się, jak zwykle na kortach w Melbourne to dla Igi Świątek marzenie. Teraz jednak nasza tenisistka przygotowuje się do starcia z 28-letnią Danielle Collins pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych. Mecz o finał tych dwóch pań odbędzie się już 27 stycznia 2022 roku o godzinie 11 polskiego czasu. Jest to więc dla nas bardzo dobra wiadomość. Nie musimy bowiem zarywać nocy, żeby kibicować naszej najlepszej polskiej tenisistce.

Jednocześnie gratulujemy Idze Świątek dotarcia tak wysoko w turnieju Australian Open oraz życzymy kolejnych wygranych na kortach tenisowych w Melbourne.