Nowy sezon Stranger Things pobił rekord pod względem kosztów

Stranger Things okazał się ogromnym hitem, który podbił serca widzów na całym świecie. Nie dziwi więc, że Netflix postanowił nie szczędzić na jego produkcji, przeznaczony na ten serial budżet wydaje się być ogromny, bez większych wątpliwości można więc spodziewać się doprawdy niezwykłej produkcji.

Kiedy premiera?

Czwarty sezon popularnego serialu Stranger Things będzie miał swoją premierę 27 maja, choć warto wspomnieć, że cały sezon podzielony został na dwie części. To właśnie pierwszą z nich będziemy mogli obejrzeć na ekranach 27 maja. Z kolei druga część sezonu zostanie opublikowana 1 lipca. Nie do końca wiadomo, dlaczego Netflix zdecydował się na rozdzielenie premiery, być może wynika to ze wciąż trwających prac.

Ile kosztował nowy sezon Stranger Things?

Kolejny sezon serialu Stranger Things kosztował aż łącznie 270 milionów dolarów – takie liczby podawane są przez zagraniczne gazety. Cały sezon będzie się składał z 9 odcinków, łatwo więc obliczyć, że każdy, pojedynczy odcinek kosztował Netflixa ponad 30 milionów dolarów. Platforma obecnie zmaga się z kryzysem i utratą subskrybentów, toteż w nadchodzącym sezonie Netflix musi pokładać ogromną nadzieję.